RELACJE OSOBISTE

W lutym 2008 roku dostałyśmy interesującego e-maila od jednego z naszych izraelskich przyjaciół. Napisał, że jego matka poznała kobietę, która jako młoda dziewczyna pracowała na cmentarzu w czasie drugiej wojny światowej. Zaraz potem narodziła się idea przeprowadzenia wywiadu z Karlą Wolff, a następnie opublikowania tego bardzo osobistego wspomnienia z jakże burzliwego okresu w historii cmentarza.

Chciałybyśmy usłyszeć więcej takich historii. Póki jeszcze żyją ludzie, którzy pamiętają jak to miejsce wyglądało w czasach przedwojennych, w okresie drugiej wojny światowej i tuż po jej zakończeniu.
Jeśli znacie kogoś, kto chciałby się podzielić z nami swoimi wspomnieniami (a także zdjęciami) lub sami takowe macie, napiszcie do nas. Chcemy ocalić te historie od zapomnienia.

Karla Wolff

W marcu 2008 roku dzięki pomocy naszych przyjaciół z Izraela został przeprowadzony wywiad z uroczą Panią, która urodziła się we Wrocławiu i tu spędziła okres drugiej wojny światowej. Karla Wolff z domu Grabowsky, bo o niej właśnie mowa, była dzieckiem z mieszanego małżeństwa, dlatego jej los był nieco odmienny od tego, jaki spotkał większość wrocławskich Żydów...

Czytaj dalej »